Parawany kominkowe to akcesoria, które służą do zabezpieczenia otwartych palenisk w kominkach domowych. Parawany kominkowe Warszawa można także spotkać pod nazwą bramki kominkowe, zasłony lub ekrany kominkowe. Przeznaczone są dla tych osób, które chcą cieszyć się ciepłym klimatem tworzonym przez tradycyjne otwarte kominki, ale jednocześnie troszczą się o bezpieczeństwo dzieci i zwierząt przebywających w otoczeniu. Dodatkowo parawany kominkowe zmniejszają ryzyko wystąpienia pożaru lub uszkodzenia sąsiadujących mebli, ponieważ blokują wydobywające się z płomieni iskry.

Dzięki parawanom kominkowym w Warszawie wszyscy miłośnicy klasycznych kominków z otwartym paleniskiem mogą spokojnie cieszyć się przytulną atmosferą i mieć dużo większą pewność, że żadne gorące przedmioty nie spowodują szkód, a do otwartego paleniska nie zbliżą się dzieci lub zwierzęta domowe.

Parawany kominkowe oferowane są w wielu wariantach jeśli chodzi o sposób montażu oraz materiał wykonania. Dostępne są parawany kominkowe wolnostojące, które można odsuwać od paleniska np. wieczorem, kiedy dzieci już pójdą spać. W ten sposób będziemy mogli zarówno kontrolować dostęp do paleniska, a jednocześnie cieszyć się w pełni jego właściwościami, kiedy warunki nam na to pozwolą.

Inny rodzaj to parawany kominkowe w Warszawie montowane do ściany lub obudowy kominka, które posiadają zazwyczaj specjalne drzwiczki umożliwiające dostęp dorosłych do paleniska, ale jednocześnie wyposażone są w blokadę przed dziećmi.

Jeśli chodzi o materiał wykonania parawanów kominkowych, to do kupienia są np. parawany kominkowe szklane, wykonane z żeliwa, metalowej siateczki lub stali. Taki wybór umożliwia dopasowanie parawanów kominkowych w Warszawie do stylu pomieszczenia i aranżacji wnętrza danego mieszkania czy domu. Zarówno szklane, jak i kute czy metalowe parawany kominkowe mają swoje szczególne zalety i właściwości. Szkło pozwala dobrze widzieć całość płomieni w kominku, a do tego skutecznie zabezpiecza otoczenia przed iskrami wydobywającymi się z paleniska. Z kolei żeliwne lub metalowe parawany kominkowe wyglądają bardzo elegancko, pasują do tradycyjnych wnętrz i same w sobie są piękną ozdobą mieszkania.

Zapoznaj się naszą ofertą parawanów kominkowych