Odkurzacze kominkowe to specjalne elektryczne urządzenia do czyszczenia paleniska w domowym kominku. Ich budowa i funkcje pozwalają na skuteczne usuwanie zimnego popiołu i innych pozostałości z paleniska. Regularnie i dokładnie czyszczenie domowego kominka jest konieczne, ponieważ zapewnia wieloletnie sprawne funkcjonowanie tej atrakcji w domu.

Istnieją dwa główne typy odkurzaczy kominkowych – workowe oraz bezworkowe. Bezworkowe zbierają popiół do zbiornika, który możemy wielokrotnie wykorzystać. Dzięki temu oszczędzamy na kupowaniu worków. Z kolei odkurzacze kominkowe z workiem są najbardziej popularne oraz najtańsze. W porównaniu do ręcznego zamiatania, odkurzacze kominkowe umożliwiają znacznie szybsze i łatwiejsze posprzątanie paleniska i otoczenia kominka, a modele z wyższej półki wyposażone są często także w funkcję zbierania ciepłego popiołu oraz usuwania zanieczyszczeń z grilla.

Do czyszczenia kominków nie warto używać zwykłego odkurzacza dywanowego. Dlaczego? Po pierwsze popiół jest bardzo lekki i łatwo wzbija się w powietrze osadzając na wszystkich sąsiednich meblach. Po drugie popiół jest lepki i może zatkać filtr w tradycyjnym odkurzaczu. I w końcu po trzecie – resztki popiołu mogą się ponownie rozżarzyć pod wpływem silniejszego podmuchu powietrza ze zwykłego odkurzacza, co grozi pożarem. Dlatego też do czyszczenia kominów stosuje się właśnie specjalne odkurzacze kominkowe.

Odkurzacze kominkowe można wykorzystać także do czyszczenia różnego rodzaju pieców oraz trudnodostępnych miejsc, w których gromadzi się pył. Urządzenia te bez problemu radzą sobie z zanieczyszczeniami z paleniska, zapobiegają osadzaniu się popiołu na meblach stojących w pobliżu kominka oraz są wygodne w użyciu. Odkurzacze kominkowe wyposażone są w żaroodporne rurki do zaciągania pyłu, żaroodporne zbiorniki oraz giętki wąż o żaroodpornej konstrukcji. Ich filtry nie zatykają się popiołem, co zapewnia długie i bezawaryjne użytkowanie.

Zainteresowany? Zapoznaj się z naszą ofertą odkurzaczy kominkowych. Nasz sklep znajduje się w Warszawie, ale dystrybucję prowadzimy na terenie całego kraju.