Parawan kominkowy - Ta prosta, ale stylowa osłona kominka pozwoli cieszyć się z pięknego ognia, nie martwiąc się o bezpieczeństwo swojego dziecka lub zwierzaka. Może być również używana do wznoszenia stabilnej barierki wokół grilla lub pieca. Dostęp jest możliwy za pośrednictwem wygodnie otwierającej się bramki, a jej konstrukcja stalowa o wysokiej jakości sprawia, że jest bezpieczna i trwała. Należy pamiętać, że ten produkt jest przeznaczony dla zwierząt, a nie dla dzieci.
Kominek w minimalistycznym salonie to coraz popularniejsze rozwiązanie. Dlatego dobierając akcesoria, warto kierować się tym samym stylem aranżacyjnym. Nowoczesne parawany kominkowe wykonane są ze szkła. Szyba może być płaska bądź gięta, półkolista. Dużo zależy od formy samego kominka i to bezpośrednio do niego należy dopasować osłonę. Elementy metalowe to zwykle tylko łączenia szklanych szyb oraz podstawa. Parawan wykonuje się z materiałów odpornych na temperatury nawet do 300 stopni. Przekrój produktów na rynku jest tak szeroki, że bez trudu znaleźć można zarówno parawany kominkowe tanio jak i dobrze.
Szklana szyba może być wzbogacona o pozłacaną ramę. Parawany kominkowe produkuje się między innymi z szlachetnego mosiądzu. Alternatywę dla szklanej osłony stanowią nowoczesne parawany wykonane w całości z metalu. Drobna siateczka zapewnia skuteczną ochronę posadzki.
Ognisko domowe płonie tam, gdzie jest rodzinna atmosfera. Aby jeszcze lepiej ją podkreślić, warto mieć w salonie nowoczesny kominek. Wzbogacony o piękny i praktyczny parawan kominkowy, stanie się wspaniałą ozdobą, która umili czas spędzany z najbliższymi.