Dlaczego tak ważne jest, aby kominki czyścić przy użyciu specjalnych środków czystości do kominków? Przede wszystkim nawet najpiękniejszy kominek może stracić na urodzie, jeśli nie będzie regularnie i dokładnie czyszczony. Nie tylko popiół, ale także resztki smoły, sadza oraz przypalone plamy to codzienność użytkowników domowych kominków, z którymi trzeba sobie jakoś radzić. Zwykłe, tzw. uniwersalne środki czystości nie będą się do tego nadawały. Tu sprawdzą się tylko specjalne środki czystości do kominków, odpowiednie także do czyszczenia różnego rodzaju pieców.

Środki czyszczące do kominków to specjalne preparaty przystosowane do usuwania zabrudzeń charakterystycznych dla domowych palenisk. Usuwają wszelkiego rodzaju zabrudzenia z popiołu, przypalone plamy na szybach kominkowych, sadzę oraz smołę. Środki czyszczące przeznaczone do kominków mają specjalny skład, który rozpuszcza zabrudzenia, przez co są wyjątkowo łatwe do usunięcia, nawet te starsze i zaschnięte.

Środki do czyszczenia kominków zazwyczaj są przystosowane do czyszczenia różnego rodzaju kominków opalanych drewnem, brykietami czy peletem, ponieważ rozpuszczają cząstki sadzy, zabrudzenia typowego dla kominków.

Szukając skutecznych środków do czyszczenia kominków można także nabyć wypalacz sadzy, czyli preparat, który regularnie stosowany zmniejsza ryzyko pożaru. Wypalacz sadzy usuwa smołę i nagromadzony kreozyt wewnątrz każdego rodzaju komina lub przewodu kominowego. Tego typu środek czyszczący przeważnie nadaje się do zastosowania także w elastycznych wkładach kominowych ze stali nierdzewnej, piecach, kominkach oraz domowych kotłach na paliwa stałe.

Największą bolączką posiadaczy nowoczesnych, przeszklonych kominków są szyby kominkowe, które łatwo się brudzą. Z pomocą środków do czyszczenia kominków można łatwo usunąć z ich powierzchni sadzę, dzięki czemu kominek wygląda jak nowy. Do kupienia są różne specjalne preparaty do usuwania sadzy, ściereczki do czyszczenia szyby kominkowej oraz preparaty w sprayu, piance i pasty, np. do szorowania żeliwnego parawanu kominkowego, żeliwnego pieca czy wkładu kominkowego.

Zainteresowany? Świetnie! Kliknij i sprawdź naszą ofertę środków do czyszczenia kominków!